„Amerykańscy bogowie” na małym ekranie

Świetna wiadomość dla fanów Neila Gaimana. Stacja Starz w 2017 roku wyemituje serial American Gods na podstawie powieści Amerykańscy Bogowie. Podobne plany miała HBO w 2013 roku, ale przedsięwzięcie okazało się dla stacji zbyt kosztowne i z pomysłu zrezygnowano. Prawdę mowiąc bardzo się cieszę, że to właśnie Starz przejęła pomysł. Uwielbiam ich za seriale Piraci, Spartacus czy Demony Da Vinci.

Nad serialem pracuje sam Neila Gaiman, a także Bryan Fuller i Michael Green, którzy byli zaangażowani w tworzenie takich hitów jak Herosi czy Hannibal. Co ciekawe, jednym z producentów American Gods jest Tom Hanks. Bardzo dobra decyzja panie Hanks. W roli Cienia Moon wystąpi Ricky Whittle, a w postać Pana Wednesday wcieli się Ian McShane.

Jeśli nie czytaliście Amerykańskich Bogów, zachęcam gorąco. To powieść z gatunku fantastyki, która wciąga i zachwyca błyskotliwością. Książka jest fascynującą opowieścią, która zakrawa momentami o absurd, zaskakuje ironią, ale przede wszystkim skonstruowana jest w doskonały sposób. Mitologia miesza się tutaj z rzeczywistością, a czytelnik na pewno nie będzie narzeka na nudę.

Jestem bardzo podekscytowana i ciekawa wizji twórców serialu. 

 • Paweł Krzysztof

  Właśnie też o tym czytałem. Będzie ciekawie 🙂

  • Mam nadzieję 🙂

  • Mam nadzieję. Spore oczekiwania są wobec tego serialu 🙂

 • Pepe Reina

  Muszę nadgonić inne seriale 🙁

 • Marta Wyszkowska

  Super, będzie co oglądać w przyszłym roku 😀