Nowości wydawnicze – sierpień

Kolejna porcja zapowiedzi wydawniczych. W tym miesiącu znalazłam dla siebie bardzo ciekawe propozycje – nie jest ich dużo, ale zapowiadają się świetnie. Chociaż lista jak zawsze jest subiektywna, liczę, że odnajdziecie coś dla siebie. Zapraszam 🙂

 

Tristan Gooley, Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury
Data premiery: 2 sierpnia
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

Propozycja dla wędrowców i miłośników natury, czyli coś dla mnie. 850 wskazówek, które pomogą lepiej zrozumieć język natury, czyniąc czas spędzony na świeżym powietrzu jeszcze bardziej fascynującym. Wydawnictwo Otwarte po raz kolejny zachęciło mnie też oprawą graficzną swoich książek. Ta pozycja na pewno znajdzie się w mojej biblioteczce.


 

Neil Gaiman, Księga Cmentarna
Data premiery: 2 sierpnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo:  MAG

Magiczna, dziwna i groteskowa powieść z elementami czarnego humoru. Nowe wydanie „Księgi cmentarnej” w oprawie graficznej zaprojektowanej przez Dark Crayon. Do kolekcji 🙂

 


 

 

Wojciech Orliński, Lem. Życie nie z tej Ziemi
Data premiery: 2 sierpnia
Gatunek: biografia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne, Agora S.A.

Propozycja dla miłośników twórczości Stanisła Lema, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o autorze. Wojciech Orliński przedstawia tajemnice życia pisarza, a także realia w jakich żył i tworzył.


 

Terry Goodkind, Pani Śmierci
Data premiery:
 17 sierpnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS

Pierwsza część nowej serii „Kroniki Nicci” autorstwa Terry’ego Goodkind. Główną postacią jest znana z zakończonego już „Miecza Prawdy” – Nicci. Zapowiada się kolejny dobry cykl fantasy, ale te okładki w podobnej konwencji co „Miecz Prawdy” są po prostu tragiczne.


 

 

Stuart B. MacBridge, Ubezwłasnogłowieni
Data premiery:
 17 sierpnia
Gatunek: thriller sci-fi z wątkiem kryminalnym
Wydawnictwo: Editio

Glasgow w niedalekiej przyszłości. Groźni przestępcy poddawani są lobotomii i wykorzystywani są do prac społecznych. Ubezwłasnogłowieni i odczłowieczeni. Seryjna morderczyni, doktor Fiona Wesfield, po sześciu latach wraca do normalnego życia…Połączenie SF, thrillera i kryminału to zdecydowanie coś dla mnie. tej książki.


 

Cixin Liu, Ciemny Las 
Data premiery:
 29 sierpnia
Gatunek: fantastyka naukowa
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Druga część trylogii „Wspomienia o przeszłości Ziemi”. Recenzję pierwszego tomu „Problem trzech ciał” możecie przeczytać tutaj. Dobre, naukowe science-fiction napisane przez chińskiego autora. Ciekawa koncepcja obcej cywilizacji, czekam z niecierpliwością na tę książkę.


 

Hideko Yamashita, Dan-Sha-Ri. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł
Data premiery:
 31 sierpnia
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Koniec z bałaganem. W domu i w umyśle. Japońska pisarka i propagatorka minimalizmu, Hideko Yamashita, przedstawia technikę pomagającą uporządkować otaczającą nas przestrzeń. Dan – odmowa, Sha- wyrzucanie i Ri- odcięcie się.

 

 

 

 • Marcin Zakrawacz

  O Lemie to na pewno 😀 + Drugi okręt od fabryki słów 😀 dobry miesiąc się zapowiada

  • Również jestem bardzo ciekawa biografii Lema. Ostatnio spodobał mi się ten gatunek 😉

 • Adrian Pawłowski

  Okładki do Goodkinda są kiczowate, ale taka konwencja fanom raczej nie przeszkadza. Szkoda, bo można wyciągnąć z tego więcej i na półce lepiej by wyglądało. Na szczęście to tylko szata graficzna, a w środku dobra treść. Przynajmniej tak było z Mieczem Prawdy.

  • Wydaje mi się, że ta oprawa graficzna potrzebuje niewiele zmiany by prezentowało się to lepiej. Wiadomo, że nie można oceniać książki po okładce i tak naprawdę nie ma to znaczenia, ale jednak jest to całościowy produkt. I dobrze by było gdyby całościowo prezentował się na poziomie. W tym przypadku liczę, że będzie dostępny ebook 😉

 • Odetchnęłam z ulgą, kiedy Miecz Prawdy został ukończony (początek jest naprawdę zachwycający, ale z książki na książkę jest coraz nudniej), ale Goodkind stwierdził, że jednak wydoi tę krowę do końca :/

  • Nie dość, że „wydoił” to jeszcze mamy nową serię 😀 Może tym razem pójdzie lepiej. Będziesz próbować? 🙂

   • Możliwe, ale już raczej tylko z biblioteki, bo pieniędzy mi się nie chce na to wydawać ;p

 • Zerkam oczywiście w kierunku „Księgi cmentarnej” no i może „Ciemny las”.
  Z dobrych pozycji, które będą miały premierę w sierpniu mogę polecić „Skazę” Zbigniewa Zborowskiego i „Grzesznika” Artura Urbanowicza.

  • Właśnie widziałam u Ciebie recenzję przedpremierową „Skazy”. Mam w planach teraz dwa inne kryminały, ale będę miała tę książkę na uwadze. Zwłaszcza, że to polski autor, a ostatnio polubiłam nasze rodzime powieści kryminalne 😉

 • Lem i „Ciemny Las”. Choć w sumie „Księga Cmentarna” też, ale raczej w oryginale. Zresztą tym razem liternictwo tytułowe odleciało gdzieś nie wiadomo dokąd.

  • Też tak uważam, poprzednie wersje „Księgi Cmentarnej” bardziej mi się podobają.