Nowości wydawnicze – sierpień

Wybrałam kilka nowości wydawniczych, które pojawią się w tym miesiącu w księgarniach i zaintresowały mnie w jakiś sposób. Wybór podyktowany jest moją intuicją i gustem.

Dzika Bestia – 02.08, literatura współczesna

Powieść kolumbijskiego pisarza Jorge Franco. Dzika Bestia to mroczna historia pewnego porwania i obsesyjnej miłości. Bohaterka powieści, Izolda, mieszka w wyjątkowym zamku. Doskwiera jej samotność. Miejscem ucieczki od tego przytłaczającego uczucia jest zamkowy las.

Zgnilizna – 16.08, fantastyka

Na tę książkę czekałam z niecierpliwością, a już za kilka dni zacznę ją czytać. Uwielbiam skandynawskie klimaty, a już w szczególności mitologię Północy. Fantastyka Siri Pettersen zachwyca chłodem Północy i mitycznymi opisami. Zgnilizna jest drugim tomem cyklu Krucze Pierścienie, zaraz po Dziecku Odyna.

Orzeł Biały – 16.08, fantastyka

Akcja powieści rozgrywa się w 2057 roku. Ludzie przyjmując lek hamujący starzenie, nie pomyśleli o skutkach ubocznych. Nieszczęśliwcy zamieniają się w zielone, żadne krwi stwory. Polska staje się ostatnim bastionem, który musi zmierzyć się z tymi istotami.

Czcij ojca swego – 17.08, literatura współczesna

Ela Sidi stworzyła powieść, która porusza trudne dzieciństwo i młodość w czasach PRL. Historia opowiadana z perspektywy dziecka, aczkolwiek bardzo dojrzała. Opowieść o dziewczynce krzywdzonej przez najbliższą jej osobę. O trudnym życiu, miłości, cierpieniu i wybaczaniu. Pisana mocnym językiem, odkrywająca tę gorszą, mroczną stronę człowieka. Trudne historie poruszają mnie dogłębnie i uczą doceniać życie. Z pewnością sięgnę po tę powieść.

Moskal – 17.08, fantastyka

Chodzą słuchy, że to może być najlepsza powieść Michała Gołkowskiego. Opowiada o władzy, która przejmuje kontrolę nad człowiekiem. Zajrzymy w głąb duszy człowieka, który jest w stanie dla osiągnięcia swojego celu poświęcić wszystko. Poznamy mroczną stronę człowieczeństwa. Brzmi świetnie.

Idealna – 17.08, thriller/sensacja

Idealna to debiut Magdy Stachuli. Bohaterka powieści, Anita, obserwuje ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. Pewnego dnia zaczynają dziać się dziwne rzeczy – w szafie znajduje sukienkę, której wcześniej nie miała i na pewno jej nie kupiła, a później szminkę. A to dopiero początek. Thriller psychologiczny polskiej autorki? Zapowiada się ciekawie.

Clovis LaFay. Magiczne Akta Scotland Yardu – 17.08, fantastyka

To debiut powieściowy autorki tworzącej pod pseudonimem Anna Lange. Rok 1873. Wiktoriańska Anglia. XIX-wieczny klimat i magia. Czego chcieć więcej?

Infekcja: Exodus – 31.08, horror

Apokalipsa zombie. Nieumarli rozprzestrzeniają się w Polsce, a władze nie dają sobie z nimi rady. Kolejna część po „Infekcja: Genesis”. Jednak tym razem nie tylko zombie mają stanowić zagrożenie.

 

 • Ewa Matuszkiewicz

  Dużo polskich tytułów. Ja bym przeczytała „Dziką Bestię” z chęcią 🙂

  • Obsesyjna

   Ja w tym tygodniu już skończę czytać 😉

 • Paweł

  Czekam na Moskala i jeszcze na Sierżanta od wydawnictwa Fabryka Słów. Całkiem fajne zapowiedzi są u nich. Dziecka Odyna jeszcze nie czytałem, ale pewnie to zrobię. Lista tych „do przeczytania” powiększa się, a czasu brak niestety.