Nowości wydawnicze – wrzesień

We wrześniu zapowiada się trochę ciekawych nowości, wybrałam kilka, które mnie najbardziej zainteresowały. Czekam na „Sekretne życie drzew” – wydaje się intrygująca i wartościowa. Cieszę się też z premier wydawnictwa MAG, głównie z powieści „Szóstka Wron”.

Richard Flanagan, Księga Ryb Williama Goulda, 2 września

XIX wiek. Na pewnej wysepce Sary, dożywocie odsiaduje William Buelow Gould. Mężczyzna, za namową lekarza, sporządza album z rysunkami ryb, które zamieszkują tutejsze wody. Powieść określana jest mianem arcydzieła, po które warto sięgnąć.

Marko Kloos, Pobór, 2 września

2018, dla pewnej grupy osobó rzeczywistość nie jest kolorowa. Jedynym sposobem żeby poprawić komfort życia dla Andrew Graysona, jest zaciągnięcie się do sił zbrojnych. Militarne sc-fi może okazać się bardzo ciekawe na zbliżające się jesienne wieczory, opis mnie zachęcił.

Peter Wohlleben, Sekretne życie drzew, 14 września

Fantazyjne historie o zdolnościach drzew stworzone przez Peter Wohlleben'a, który jest leśniczym. Jeszcze nie czytałam książki o drzewach, które przecież żyją tyle lat. Nie wiem o nich nic. Potarfię tylko je nazwać i dopasować liście do większości z nich. Fascynuje mnie ta książka i na pewno znajdzie się w mojej biblitoeczce.

Marta Guzowska, Czarne światło, 14 września

Które miasteczko nie ma swoich tajemnic? Te na pewno ma. Szkielety zmarłych znikają w dziwnych okolicznościach. Krążą pogłoski o wampirach. Czy genialny antropolog profesor Mario Ybl odkryje prawdę? Zapowiada się ciekawy klimat.

Leigh Bardugo, Szóstka Wron, 28 września

Szóstka najbardziej niebezpiecznych przestępców podejmuje się iście samobójczego zadania odbicia zakładnika z nigdy niezdobytej twierdzy wojskowej i zdobycia nagrody. Czy będą w stanie współpracować ze sobą? Z chęcią się przekonam.

Bartosz Szczygielski, Aorta, 28 września

Okładka mnie zahipnotyzowała. Polski kryminał i debiut autora, Bartosza Szczygielskiego. Brutalne morderstwo kobiety w podwarszawskiej miejscowości. Czy mafia pruszkowska nie odeszła jednak w niepamięć? Bardzo ciekawie zapowiadająca się powieść.

  • Erato Czyta

    Zdecydowanie „Aorta” wzbudza moje zainteresowanie 🙂 Ciekawa jestem tego debiutu 🙂

    • Ja też 🙂 Zapowiada się bardzo dobrze 🙂

  • Marta Wyszkowska

    Szóstka Wron <3 Przepiękna okładka <3