Co nowego w kwietniu?

Po obfitującym w nowości marcu, kwiecień zapowiada się dużo spokojniej. Znalazłam sporo ciekawych zapowiedzi wydawniczych, ale wybrałam jak zwykle subiektywnie tylko kilka z nich. Podzielę się z Wami tymi, które najbardziej mnie zainteresowały, może znajdziecie coś dla siebie 🙂

 

Jean-Pierre Lasota, Karolina Głowacka, Czy Wielki Wybuch był głośny
Data premiery: 6 kwietnia
Gatunek: literatura popularnonaukowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Karolina Głowacka, dziennikarka radiowa, i znany fizyk Jean-Pierre Lasota stworzyli ciekawą pozycję dla wszystkich miłośników astrofizyki. W swoich rozmowach poruszają zagadnienia m.in. początków Wszechświata, jego przyszłości, odkrywania planet, gwiazd, supernowych i wiele innych.


 

Donato Carrisi, Łowca cieni
Data premiery: 11 kwietnia
Gatunek: thriller
Wydawnictwo: Albatros

Ucieszyłam się na wiadomość o premierze kolejnej książki jednego z moich ulubionych autorów. Łowca cieni to druga część cyklu o Marcusie. Wprawdzie liczyłam bardziej na kontynuację innego cyklu, o Mili Vasquez, ale i tak bardzo się cieszę.


 


 

Liu Ken, Ściana Burz​ (cykl Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu)
Data premiery: 11 kwietnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: SQN

Kontynuacja Królów Dary, czyli fantastyki w orientalnym klimacie. Ken Liu jest autorem kilkudziesięciu opowiadań SF i fantasy, a książki z cyklu Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu są jego debiutem powieściowym. 


 

Peter Wohlleben​, Duchowe życie zwierząt
Data premiery:
 12 kwietnia
Gatunek: literatura popularnonaukowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

Po Sekretnym życiu drzew biorę w ciemno każdą kolejną ksiażkę, którą napisze Peter Wohlleben. Mam nadzieję, że w przypadku Duchowego życia zwierząt utwierdzę się jeszcze bardziej w przekonaniu, że natura skrywa wiele fascynujących tajemnic.


 


 

G.X.Todd, Obrońca
Data premiery:
 18 kwietnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: Filia

Obrońca to postapokaliptyczny debiut autorki Gemmy Xeny Todd. W obliczu końca świata tworzą się grupy i skupiska, w których organizuje się życie. Dwójka bohaterów, Pielgrzym i Lacey, chce dotrzeć do Vicksburga, gdzie przed zagładą mieszkała siostra Lacey. 


 

Ian McGuier, Na Wodach Północy
Data premiery: 18 kwietnia
Gatunek: literatura współczesna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Finalista Booker Price 2016. Wielorybniczy statek wyrusza w rejs, a na jego pokładzie zostają znalezione zwłoki chłopca. To dopiero początek wydarzeń, które wstrząsną Patrickiem Sumnerem, lekarzem okrętowym. Z opinii wynika, że to powieść niepokojąca i prawdziwa aż do bólu.


 


 

Christopher Priest, Człowiek z sąsiedztwa
Data premiery:
 26 kwietnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: MAG

Kolejna książka z serii Uczta Wyobraźni od wydawnictwa Mag. W Anglii dochodzi do przerażającego ataku terrorystycznego. Sto lat wcześniej, podczas I wojny światowej, iluzjonista pracuje nad niewidzialnymi samolotami. W 1943 roku polska pilotka opowiada o ucieczce przed hitlerowcami, a współcześnie pewien angielski fizyk po raz pierwszy wywołuje zjawisko sąsiedztwa. 


 

Geoff Ryman​, Tlen
Data premiery:
 26 kwietnia
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: MAG

Jeszcze jedna propozycja z Uczty Wyobraźni w tym miesiącu. Nieodległa wizja przyszłości. W roku 2020 uruchomiony zostaje test globalnej sieci Tlen, która do podłączenia wykorzystuje tylko pewne fragmenty mózgu. Test niestety się nie udaje i dochodzi do komplikacji, które odmienią życie pewnej mieszkanki wioski w karzistańskich górach – Mae Chung.

 

 
 • Marcin Zakrawacz

  Jako że kobiet w post apo mało to Obrońca mnie zaciekawił 😀

  • Mało, mało, ale wszystko się powoli zmienia 🙂

 • Mi na liście brakuje „Na skraju strefy II” i „Głębia. Napór”.
  Z powyższych chętnie widziałabym na półce UW od Maga, a „Obrońcę” i „Ścianę burz” pewnie nabędę w formie ebooka. 🙂

  • Właśnie, ja fanką postapo nie jestem jakąś wielką, ale „Obrońca” mnie zainteresował 🙂 Muszę w końcu po tę”Głębię” sięgnąć, bo widzę że to jest jakiś cykl…

 • Ewa Matuszkiewicz

  „Na wodach północy” jest bardzo interesujące. Chciałabym przeczytać:-)

  • Mnie również bardzo zaciekawiła ta książka 🙂 Ostatnio coś sporo tych „morskich” tematów 😉

 • Uczta Wyobraźni i Uczta Wyobraźni, zawsze i wszędzie wyczekiwana będzie. Nie czytam co prawda wszystkich książek z tej serii, ale zawsze są to pozycje, które mocno mnie przyciągają.

  • Chciałabym mieć tyle czasu, by przeczytać wszystkie książki z Uczty Wyobraźni, i jeszcze Artefaktów. Chciałabym, bo brzmią doskonale 🙂