Zapowiedzi wydawnicze – luty 2017

Luty zaskoczył mnie dużą ilością zapowiedzi wydawniczych, oczywiście wybrałam tylko kilka pozycji, tych które mnie najbardziej zainteresowały. Czekam szczególnie na Hel 3 Jarosława Grzędowicza, jestem ciekawa tego sci-fi w polskim wydaniu. Większość z zapowiedzi to produkty twórczości polskich autorów, bardzo mnie to cieszy. Może i Wy znajdziecie wśród tych propozycji coś dla siebie 🙂 

 

Krzysztof A.Zajac, Oszpicyn
Data premiery: 1 lutego
Gatunek: kryminał z elementami horroru
Wydawnictwo: Marginesy

Opis książki jest interesujący. Śmiertelne wypadki spowodowane przez dzieci, plaga szczurów, poszukiwania skarbu, uśpione duchy z czasów wojny i duszna atmosfera. Autor inspirował się twórczością Stephena Kinga, co dodatkowo intryguje.


 

Maja Wolny, Księgobójca
Data premiery: 2 lutego
Gatunek: thriller
Wydawnictwo: Czarna Owca

Opowieść o Wiktorze Krzesimie – amsterdamskim księgarzu polskiego pochodzenia, który zza szyby księgarni prowadzi swoje obserwacje. Mężczyzna jest podglądaczem i amatorem-detektywem, który próbuje rozwikłać sprawę śmieci pewnego restauratora mebli. Księgobójca, poza wątkiem kryminalnym, jest opowieścią o starości i refleksją nad wyborami z przeszłości.


 

Marcin Kącki, Plaża za szafą. Polska kryminalna​
Data premiery: 2 lutego
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo: Agora

Kryminalna podróż po Polsce, która może okazać się ciekawym doświadczeniem. Autor reportażu opowiada zaskakujące historie przestępczości w naszym kraju.


 

Magdalena Niedźwiedzka, Maria Skłodowska – Curie​
Data premiery:
 14 lutego
Gatunek: biografia
Wydawnictwo: Prószyński i Sk-a

W styczniu premierę miała „Pani Einstein”, historia żony Alberta Einsteina, w tym miesiącu pojawi się opowieść o najsłynniejszej kobiecie nauki z naszego kraju – Mari Skłodowskiej-Curie. Bardzo lubię czytać o takich wyjątkowych osobach, dlatego na pewno sięgnę i po tę książkę. Zwłaszcza, że ponoć to historia o Marii Skłodowskiej-Curie „jakiej nie znacie”.


 

Jarosław Grzędowicz, Hel 3
Data premiery:
 15 lutego
Gatunek: sci-fi
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Jestem ciekawa tej pozycji. Rok 2058, czyli nie taka odległa przyszłość. Złoża pierwiastka, który może zapewnić dostęp do niewyczerpalnych zasobów energii, znajdują się na Księżycu. Na Ziemi natomiast korporacje walczą o miliony bezrefleksyjnych konsumentów, a świat staje na krawędzi konfliktu.


 

S.J. Kincaid, Diabolika
Data premiery:
 15 lutego
Gatunek: lit. młodzieżowa/sci-fi
Wydawnictwo: Moondrive

Ciekawie zapowiadająca się pozycja z gatunku YA. Diaboliki to wyhodowane istoty podobne do ludzi z wyglądu, które mają za zadanie chronić człowieka i nawet zabijać w jego obronie. Są oddane, lojalne, pozbawione niezależności i człowieczeństwa. Diaboliki jednak zaczynają wymykać się spod kontroli i nastaje trudny czas dla ich istnienia.


 

Aneta Jadowska, Akuszer bogów
Data premiery:
 15 lutego
Gatunek: fantastyka
Wydawnictwo: SQN

Aneta Jadowska przez miłośników fantastyki jest dobrze znana. „Akuszer bogów” Drugi tom cyklu o Nikicie, bohaterki „Dziewczyna z dzielnicy cudów”, która będzie poszukiwać prawdy o swojej tożsamości i zawędruje do Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.


 

Anuradha Roy, Sny o Jowiszu​
Data premiery:
 15 lutego
Gatunek: lit. współczesna
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Zaintrygował mnie tytuł i tematyka. „Sny o Jowiszu” to opowieść o współczesnych Indiach, jej mrocznych stronach, hipokryzji i przemocy. Tajemnice skrywane w historiach bohaterów tej powieści ukazują wiarygodny obraz społeczeństwa indyjskiego.


 

Heather Gudenkauf, Głęboko ukryte
Data premiery:
 22 lutego
Gatunek: kryminał/thriller
Wydawnictwo: Filia

Szczerze mówiąc, po opisie wydawnictwa nie mam pojęcia o co chodzi w tej książce. Moją uwagę przyciągnęła okładka i autorka, która jest mi znana z powieści „Ciężar milczenia” – świetny thriller, emocjonujący i poruszający. 

 

 • Mam takie tyły, że na nowości póki co nawet nie patrzę 😉

  • Skąd ja to znam;) staram się na przemian coś nowego i coś „z listy” czytać 🙂

   • Heheheh – po wymianie mam tyle książek, że naprawdę powinnam zająć się nimi, ale zawsze mam ochotę na coś innego. Nawet dziś zamówiłam 2 książki 🙁 choć na półce koło 40 do przeczytania 😛

 • Marcin Zakrawacz

  Czekam na Hel 3 😀 od siebie mogę dodać jeszcze Ewakuacje Marko – Kloosa oraz Slade House David Mitchella 🙂

  • Żebyśmy się tylko z Helem nie przeliczyli. Tak, Kloosa też widziałam. Zaskakująco dużo nowości jest w lutym, a taki krótki miesiąc 😉

 • raistand

  Też czekam na Grzędowicza. Obawiam się tego „SF” no ale zobaczymy.

  • Właśnie, zobaczymy 😊 staram się do tego nie nastawiać w żaden sposób. Chociaż Grzędowicza lubię 😊

 • ‚Księgobójca’ już na czytniku, a ja bardzo czekam na ‚Hel3’. Przeczytałam całego ‚Pana Lodowego Ogrodu’ i byłam zachwycona. Ilość bardzo dobrych premier w tym miesiącu poraża i co tu wybrać…

  • To czekam na recenzję „Księgobójcy”, jestem ciekawa 😊 dokładnie, świetnie zapowiadające się nowości. Gdyby tylko mieć na to wszystko czas 😔

 • Czekam z niecierpliwością na „Hel3”. 😀
  Ze swojej strony czekam jeszcze na książkę Bartka Biedrzyckiego (ma się ukazać końcem lutego) „Dworzec śródmieście”.
  Ponadto przymierzam się do Kloosa, ale to „kierunek czytnik” 😉 – w lutym ma się pojawić „Ewakuacja”. 🙂

  • raistand

   BTW Kloos już jest.

 • Hel 3 na pewno będzie recenzowany u mnie na blogu. Swego czasu czytałem zaś pierwszą wydaną w Polsce powieść S.J. Kincaid, Insygnia, i była całkiem, całkiem. Nie dzieło wybitne, ale za to solidne YA.

  • To super, czekam na recenzję w takim razie. Jak zobaczyłam w jakiej cenie jest ten Hel 3 to raczej poczekam na jakąś konkretną promocję. Takie właśnie mam przeczucia co do S.J. Kincaid, może być ciekawie 🙂